تبلیغات
سماوات - سیب های اینترنتی حوا
سماوات
من یک انقلابی ام!
چهارشنبه 27 خرداد 1394 :: نویسنده : سماوات 94

رشد سریع تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی باعث تغییرات مهمی در سبک زندگی عموم افراد جامعه شده است. در این میان اینترنت با جاذبه های گوناگون، بیش از دیگر ابزارهای رسانه ای توانسته جوانان و نوجوانان را به خود جذب کند. در حال حاضر، ایران رتبه نخست در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) و رتبه 14 جهان را از نظر بیشترین تعداد کاربر اینترنت نسبت به جمعیت کسب کرده است. با افزایش تعداد کاربران، شرکت های تولیدی و تجاری به سوی تبلیغات اینترنتی تمایل یافته اند. علیرغم مزایایی که می توان برای تبلیغات اینترنتی برشمرد، آسیب ها و اغراضی که در پشت صحنه بسیاری از این صفحات وجود دارد، قابل چشم پوشی نیست. تبلیغات گسترده ای که گاهی حتی در دسترسی به صفحه مورد نظر کاربر ایجاد اختلال کرده و فرد، ناخواسته به صفحاتی هدایت می شود که بعضا تصوری از محتوای آن نیز ندارد.

در میان تبلیغات وسیع اینترنتی، "زن" جایگاه خاصی یافته است. ویژگی های خاص زن و جذابیت ذاتی اش باعث شده بسیاری از افراد سودجو و مغرض به فکر استفاده ابزاری از جاذبه ظاهری وی، جهت جذب سرمایه و منافع یا عرضه و معرفی کالاهای مورد نظرشان بیفتند. بهره برداری از زیبایی و ویژگی های جسمانی زن علاوه بر آنکه باعث می شود مشتری در انتخاب درست و منطقی در رابطه با کالا دچار اختلال و سردرگمی شود، آثار مخرب و سوء دیگری نیز دارد.

در حال حاضر اینترنت تبدیل به بستری برای ترویج فرهنگ برهنگی، ترویج مدهای غربی و فعالیت های اسلام زدایانه ی دشمنان اسلام و مسلمین شده است. تصاویری که به بهانه تبلیغات، سعی بر ذائقه سازی در مخاطبان و کاربران در سنین مختلف دارد و گاه آثاری مهلک تر از سم بر روان و تفکر افراد می گذارد.

آرایش های خاص همراه با ژست های محرک زنان مانکن در تبلیغات، فارغ از تبلیغ جنس مورد نظر، باعث ایجاد بسیاری از مسائل از جمله مشکلات جنسی می شود. گسترش سایت های مختلف فروشگاه های اینترنتی لباس بانوان با استفاده از مانکن های نیمه برهنه و بدون رعایت شئونات اسلامی قابل اغماض نیست؛ فروشگاه هایی که بعضا مهر تایید نهاد هایی همچون وزارت صنعت را در سیاهه خود دارند. گسترش تاسف بار کلیپ های مختلف کنسرت های موسیقی و حرکات موزون زنان با مجوز وزارت ارشاد، افزایش سایت های مربوط به مسابقات زیبایی اندام بانوان، سایت های تبلیغ ماساژ توسط بانوان، صفحات مد و لباس و حتی آموزش مسائل جنسی به صورت تصویری (که امکان باز کردن آن برای تمام سنین امکان پذیر است) همگی نمونه هایی از استفاده ابزاری از زن و جاذبه های اغواگرانه وی در فضای مجازی است.

هجمه گسترده این صحنه ها و تبلیغات هدفمند در سایت های فروش لباس های زنانه، بیش از پیش این تفکر را تقویت می کند که یک برنامه ریزی قوی و قبلی، فرهنگ و ذهن جوان و نوجوان مسلمان را نشانه رفته است. مستر همفر جاسوس انگلیسی در خاطراتش مینویسد: "زنان آنان دارای حجاب محکم هستند که نفوذ فساد در میانشان ممکن نیست. به هر وسیله ای که شده باید زن مسلمان را از حجاب و اسلام خارج کرد و بی حجابی را در میان مسلمانان رایج نمود و ابتدا برای گول زدن آنان، برای اینکه حجاب را کنار بگذارند، باید به آنها تفهیم کرد که حجاب به صورت چادر و یا عبا مربوط به اسلام نیست..."

در جائی که قرآن بر پوشش و پوشیدگی و حفظ حدود شرعی مانند جِلباب و خِمار تاکید دارد و بر لزوم رعایت حیا و عفت به صورت عام اصرار می ورزد، دشمن با زیرکی به تبلیغ فرهنگ برهنگی و عریانی در لوای فروشگاه های مجازی البسه پرداخته، و سعی می کند با رواج پوشش های نامناسب غربی، ترویج برهنگی، عادی سازی نگاه به نامحرم (حتی به اسم تبلیغات) و هرزه نگاری بی قید و بند در صفحات اینترنتی، ضمن ایجاد حساسیت زدایی نسبت به بی حجابی و عریانی، بی حیایی و بی عفتی را در سطح کلی جامعه گسترش دهد.

در جنگ نرم، فضای مجازی بستر مناسبی برای دشمنان اسلام و مسلمین در جهت ایجاد جاذبه های گوناگون و تبلیغات فریبنده است؛ به طوری که گاه کلیک بر روی یک آگهی، دروازه سایت ها و وبلاگ های غیر اخلاقی با تصاویر آلوده و مستهجن می شود و کاملا هدفمند، کاربران و به ویژه جوانان و نوجوانان را به سمت اهداف مغرضانه خود هدایت می کند.

در شرایط کنونی که دشمن از طریق جنگ نرم با نشانه گرفتن ارزشهای دینی- فرهنگی و آداب و سنن اسلامی ایرانی، بنیان مقدس خانواده و در راس آن زنان را هدف قرار داده است، نه تنها فیلترینگ سایت ها و شبکه های ضد اخلاقی و ضد دینی واجب و ضروری می نماید، بلکه برخورد قاطع و قانونی با افرادی که با بهره گیری از این فضا به تبلیغ افکار فاسد و اسلام ستیزانه می پردازند بیش از پیش لازم است.

طبق ماده 22 قانون جرایم رایانه ای، اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای مکلف به ایجاد سامانه رصد فضای مجازی در دستگاه های متبوع خود بوده و مسئولیت نظارت بر فضای مجازی و پالایش تارنماهای حاوی محتوای مجرمانه و رسیدگی به شکایات مردمی را برعهده دارند. طبق بند 2 ماده 14 قانون جرایم رایانه ای انتشار، توزیع و معامله محتوای خلاف عفت عمومی (مبتذل و مستهجن) ممنوع است.

حال این سوال مطرح می گردد با توجه به اینکه مخاطبان اصلی و گسترده اینترنت و شبکه های اجتماعی، اکثرا جوانان هستند، بی توجهی و کم کاری مسئولین نسبت به فضای مجازی و گسترش سایت ها و تبلیغاتی که مبلغ بی حیایی و بی حجابی درسطح جامعه هستند، چگونه قابل توجیه است؟؟؟

در حالی که در تمامی کشورها فیلترینگ جهت صیانت از ارزشها و منافع آنها (با تفاوت هایی) در حال اجراست، کوتاهی و اهمال مسئولین در قبال تاراج فرهنگی عقیدتی مردم قابل بخشش نخواهد بود!

از زمان ابلاغ دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل شورای عالی فضای مجازی و ضرورت ایجاد شبکه ملی اطلاعات بیش از سه سال می گذرد، اما اعضای این شورا کماکان از انجام وظایف خطیر خود طفره می روند.

مسئولین محترم در وزارت ارتباطات به عنوان یکی از متولیان مورد خطاب مقام معظم رهبری، به جای تلاش در جهت تحقق منویات رهبری و احساس مسئولیت در قبال این شبیخون و قتل عام فرهنگی به دنبال راهکار برای افزایش مصرف پهنای باند اینترنت و افزایش قابلیت دسترسی به اینترنت آمریکایی هستند. عدم فیلترینگ سایت های معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی، دسترسی آسان به سایت های مسموم فرهنگی، تبلیغات گسترده و بدون نظارت در فضای مجازی و هزاران دام دیگر که برای به نابودی کشاندن نسل جوان این مملکت گسترده شده است، از نمونه های دیگر این غفلت و کوتاهی است!

به راستی دولتمردان و مسئولین محترم در سایر نهادهای مرتبط، در کدام خواب زمستانه فرو رفته اند که در برابر فروش سیب های اغواگرانه اینترنتی و استحاله فرهنگی و اعتقادی سرمایه های این مرز و بوم مهر خاموشی بر دهان زده اند؟

"تحرک دشمنان بر روی فرهنگ بیش از همه جاست. چرا؟ به خاطر همین تاثیر زیادی که فرهنگ دارد. هدف و آماج تحرک دشمنان در زمینه فرهنگ عبارتست از ایمان و باورهای مردم. مسئولان فرهنگی باید مراقب رخنه فرهنگی باشند.. .باید حساس باشند. باید هوشیار باشند. نمی خواهیم بگوییم همه آسیب های فرهنگی کار بیگانگان است. نه خود ما هم مقصریم. مسئولان فرهنگی، مسئولان غیر فرهنگی، کم کاری، غلط کاری .. اینها تاثیر داشته است. ما همه را به گردن دشمن نمی اندازیم. اما حضور دشمن را هم در زمینه مسائل فرهنگی نمی توانیم فراموش کنیم..." (امام خامنه ای 93/1/1)

نوع مطلب :
برچسب ها : استحاله فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، تبلیغات اینترنتی، فرهنگ برهنگی، فروشگاه های اینترنتی لباس، حجاب،
لینک های مرتبط : دین فروشی در فضای مجازی: غفلت یا خیانت؟!، اشاعه ی فحشا در سایه ی تکنولوژی...،
پنجشنبه 12 آذر 1394 08:58 ب.ظ
سلام، با تشکر از شما

"سیب های اینترنتی حوا"

با آدرس: http://www.harfeto.ir/?q=node/46639

در سایت حرف تو انتشار یافت.

هدیه سایت حر ف تو: امام حسین (ع): یكی از نشانه های جهل و نادانی ، نزاع و جدال با غیر اهل فكر است .

یا علی
جمعه 30 مرداد 1394 07:38 ق.ظ
سلام
لطفا این متنو تا اخر بخونین
از وبلاگتون دیدن کردم مطالب خوبی توشه
ما یه شبکه اجتماعی داریم به نام فیس پلاک میخوایم توش فعالیت مفید کنیم و با بقیه شبکه ها متفاوت باشیم
ازتون دعوت میکنیم که مارو توی این راهمون همراهی کنین و توی سایتمون عضو و فعال باشید
منتظر حضورتون هستیم
www.facepalak.ir
با تشکر
شبکه اجتماعی فیس پلاک
پنجشنبه 29 مرداد 1394 12:27 ب.ظ
سلام دوست عزیز! خوبی؟!!

مطالب وبلاگت خیلی زیبا و مفیده!

ولی چرا ازش کسب درآمد نمیکنی؟؟!

کافیه توی ((سیستم کسب در آمد پی پاپ)) ثبت نام کنی.

بعد وبلاگت رو در قسمت سایت ها ثبت میکنی.

بعد کد رو در قالب وبلاگت قرار میدی.

بعد به ازای هر بازدیدکننده که در وبلاگت کلیک کنه 45 ریال به حسابت اضافه میشه.

تسویه حساب ها به طور منظم و روزانه انجام میشه.

کافیه که امتحان کنی!

مطمئنم خوشت میاد و راضی خواهی بود!

منتظرت هستم!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ...

وَدَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَأَمْتِعَتِکُمْ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُم مَّیْلَةً وَاحِدَةً...

کافران آرزو می ‏کنند که شما از جنگ‏ افزارها و ساز و برگ خود غافل شوید تا ناگهان بر شما یورش برند!

یکی از دستورات موکد قرآن لزوم هوشیاری مسلمانان در برابر دشمن است. طبق کلام پروردگار، دشمن مترّصد غفلت ماست و با طراحی نقشه های فراوان و صرف هزینه های هنگفت، به هر طریق ممکن، در جهت استحاله فرهنگی و تغییر باورها و عقاید ما در تلاش است. درست به همین علت طرح نفوذ و براندازی انقلاب اسلامی ایران پس از ناکامی از توسل به ابزارهای جنگی و فیزیکی در اتاق های فکر صهیونیستی-آمریکایی با "هدف قرار دادن فرهنگ اسلامی ایرانی" و بهره گیری از ابزار مدرن و رسانه ای، خصوصا در فضای مجازی کلید خورد.!

ما بر آن شدیم؛ تا با استعانت از خداوند متعال، و در سالروز ولادت دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، حضرت صاحب الزمان "عج الله تعالی فرجه" و تقارن آن با آزاد سازی خونین شهر، ضمن ادامه مسیر گذشته خود یعنی مطالبه گری در حوزه فضای مجازی، با تشکیل یک جنبش مردمی با عنوان "حامیان روشنگری در فضای مجازی ایران" (حرفما) سستی ها و کاستی های مدیران و دولتمردان در انجام امور محوله و یا خیانت های متاثر از نفوذ در بین دستگاه های دولتی و سازمان های اجرایی را منعکس کرده و با تاکید بر فرامین حضرت امام خامنه ای "مدظله العالی"که مطالبه گری را راهی برای نجات کشور دانستند، در فضای مجازی که "اهمیت را به اندازه ی انقلاب اسلامی " بر شمردند، با مطالبه حداکثری و امر به معروف و نهی از منکر انجام وظیفه کنیم .

ضمن اعلام بیعتی مجدد و مخلصانه با آرمان های شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی و بنیانگذار آن خمینی کبیر "سلام الله علیه" و ولی امر مسلمین امام خامنه ای " ارواحنا له الفداء" اذعان داریم؛ تا قطع دست عناصر بیگانه و مزدوران خود فروخته ی صهیونیستی از فضای مجازی کشورمان، با هدف روشنگری و احیای ارزش های اسلامی-انقلابی در راه مبارزه ای هوشمندانه، فعال و موثر در عرصه ی خطیر مطالبه گری، تا آخرین قطره ی خون ایستاده ایم.

مدیر وبلاگ : سماوات 94
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :