تبلیغات
سماوات - بلندگوی تبلیغاتی دشمن یا سلاح افسران جنگ نرم؟
سماوات
من یک انقلابی ام!


عزیزان من! امروز تهاجم فرهنگی با استفاده از ابزارها و فناوری های جدید ارتباطی خیلی جدی است. صدها وسیله و راهرو اطلاعات به سمت فکر جوان و نوجوان ما وجود دارد. از انواع شیوه های تلویزیونی و رادیویی و رایانه ای و امثال اینها دارند استفاده می کنند و همینطور بصورت انبوه افکار و شبهه های گوناگون را در آن می ریزند. باید در مقابل اینها ایستاد. امروز نمی شود به همان روش قدیمی خودمان اکتفا کنیم. البته که جوان نمی آید.... (مقام معظم رهبری)


انقلاب اسلامی ایران از نخستین روزهای پیروزی از گزند دشمنان داخلی و خارجی در امان نبوده است. دشمنانی که با ایجاد انواع بحران ها، فتنه ها و توطئه ها سعی در براندازی نظام مقدس اسلامی داشته اند. بحران ها و فتنه هایی که به گواه بسیاری از کارشناسان، هریک از آنها برای براندازی یک نظام قدرتمند و منسجم کفایت می کند. اما این نظام مبارک هر بار با لطف خداوند، به مدد رهبری هوشمند انقلاب و آگاهی مردم از گذرگاه های سخت تاریخ گذشته است.


پس از ناکامی دشمنان قسم خورده اسلام در هشت سال دفاع مقدس، دشمن با تغییر رویکرد از جنگ سخت به جنگ نرم با هدف دگردیسی در بنیان های ارزشی انقلاب اسلامی، همچنان به براندازی نظام اسلامی ایران می اندیشد. هدفی که تئوری پردازان آمریکایی نیز خود به آن اذعان دارند. دیوید کیو یکی از ماموران سیا سال ها قبل در این باره اظهار داشته: مهم ترین حرکت در جهت براندازی حکومت اسلامی، تغییر فرهنگ جامعه فعلی ایران است و ما به آن مصمم هستیم.


پس از افشای استراتژی نخست این جریان که سعی داشت با بازگرداندن عناصر فرهنگی غربزده به ایران، استحاله فرهنگی مردم به ویژه نسل جوان را دنبال کند، غرب و دولت های صهیونیستی بر آن شدند تا از راهکارهای کم هزینه تری برای تغییر فرهنگی دینی ما استفاده کنند. به کارگیری رسانه های مختلف همچون شبکه های ماهواره ای و اینترنتی، تبدیل به عرصه های جدیدی شده اند تا دشمن بتواند از خارج از مرزها انقلاب اسلامی را مورد تعرض قرار دهد. مسئله ای که از نگاه تیزبین و هوشمند رهبری دور نمانده است؛ ایشان از همان سال های نخست خاتمه دفاع مقدس، بارها بحث جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی را گوشزد نموده و به مردم و مسئولین نسبت به آن هشدار داده اند.


دشمن اما با سرسختی خستگی ناپذیر، راه های بسیاری را برای آسیب رساندن به فرهنگ اسلامی آزموده است. از این میان رسانه ها در مقایسه با ابزارهای نظامی، کم هزینه ترین و پربازده ترین سلاح دشمن در جنگ نرم برای به نابودی کشاندن باورهای دینی مردم به شمار می روند. از راه اندازی ماهواره ها و شبکه های رادیویی گرفته تا ایجاد و توسعه شبکه های ضداجتماعی در فضای مجازی و تلفن های همراه هوشمند، همگی با هدف تغییر ذائقه فرهنگی_اجتماعی و سپس باورهای دینی و سیاسی مردم و رواج اندیشه ها و شبهه های مختلف، در دسترس مردم به ویژه جوانان قرار گرفته اند. به عنوان مثال اوباما در گزارشی به کنگره، یکی از دستاوردهای جنگ نرم با ایران را نفوذ تلفن های دارای سیستم عامل اندروید به بازار ایران عنوان کرده است.


امروزه امتداد خاکریز دشمن تا خانه های ما رسیده است. فعالیت رسانه های دشمنان اسلام و مسلمین مانند شبکه های 24 ساعته ماهواره به زبان فارسی، ایجاد شبکه ها و نرم افزارهای رایگان ضداجتماعی صهیونیستی در فضای مجازی و امکان دسترسی آسان از طریق تلفن همراه برای تمامی سنین، باعث پیشروی دشمن تا قلب خانه ها و ذهن خانواده ها و جوانان ما شده است. دشمن صهیونیستی با  طراحی شبکه های ناسالم گوناگون در فضای مجازی و جذب جوانان به آن، آسیب های جدی به اصول فرهنگی_ اخلاقی_ اجتماعی و باورهای اعتقادی ما وارد می کند. در واقع ورود تکنولوژی بدون معرفی روش های بهره برداری مناسب از آن و ضمائم و پیوست های فرهنگی برای خانواده ها و جامعه، آثار زیانبار و گاه جبران ناپذیری در پی دارد.


فقدان آگاهی در خانواده ها همراه با عدم مسئولیت پذیری مسئولین و خیانت آشکار و پنهان ایادی دشمن در داخل و خارج، همگی باعث تغییر تدریجی فرهنگ و سبک زندگی ایرانی_اسلامی شده است، مسئله ای که با دقت زیاد از سوی دشمنان پیگیری می شود. متاسفانه برخی افراد با توهم تاثیر گذاری، بر ماندن در شبکه های نجس صهیونیستی تاکید می کنند، غافل از آنکه صرف ماندن در این شبکه های ضد اجتماعی، برابر با سود رسانی اطلاعاتی، سیاسی، فرهنگی و مالی به دشمنان قسم خورده ی ملت ایران است.


در حالی که دشمن صهیونیستی با بکارگیری انواع رسانه ها مشغول طراحی زمین بازی و تغذیه فکری جوانان و نیروسازی برای اهداف شوم خود است، بررسی عملکرد رسانه های داخلی و مسئولین و متولیان فرهنگی در رسانه مالی، وزارت ارتباطات، سازمان تبلیغات، وزارت ارشاد، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و... قابل تامل است! متاسفانه بسیاری از مسئولین به جای هم اندیشی و بسیج نیروها در جهت انسجام روابط و گفتمان های حاکم بر فضای مجازی و رسانه ای، فعالیتهای فرهنگیِ جنگ نرم را در سمینارها، نشست های تجملی کم اثر و تبلیغاتی خلاصه کرده اند. این مسئولین و شخصیت های سیاسی_فرهنگی و در مواردی شخصیت های مذهبی، نه تنها برنامه هدفداری برای تربیت نیروهای متعهد، متخصص و دغدغه مند در این وادی ندارند بلکه خود با شرکت و حضور در این شبکه ها و نرم افزارهای صهیونیستی شائبه مشروعیت بخشی به این بلندگو های تبلیغاتی دشمنان اسلام و مسلمین را در ذهن ها ایجاد می کنند. در واقع نداشتن یک توپخانه رسانه ای واحد و متمرکز در جنگ نرم باعث انفعال جبهه خودی شده و ضریب نفوذ رسانه ای دشمن را بالا برده است.


در این میان یکی از اساسی ترین و مهم ترین مسئولیت های تمامی متولیان در این زمینه، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در فضای مجازی با هدف دسترسی به اینترنتی ایمن، ارزان، سریع و همیشه در دسترس است. از دیگر نتایج راه اندازی این شبکه، افزایش سواد رسانه ای و سایبری در میان مردم به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح آگاهی عمومی از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی می باشد. مسئله ای که بارها از طرف مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است.


در جایی که دشمنان نجس صهیونیستی برای قتل عام فرهنگی-عقیدتی مسلمانان، از تمام دستگاه های تبلیغاتی خود کمک گرفته و با اتحاد در تمامی عرصه ها، از کم کاری مسئولین و ناآگاهی مردم و خانواده ها سوء استفاده می کنند، زمان آن رسیده که رسانه ها به عنوان ابزارهای اصلی در خدمت افسران جنگ نرم به کار گرفته شوند. جنگ نرم مدت هاست شروع شده و با تلفاتی بیشتر نسبت به جنگ سخت در حال پیشروی است. و افسران جنگ نرم در این میدان بیش از پیش نیازمند بصیرت و همدلی هستند...


در میدان تنظیم شده از سوی دشمن بازی نکنید! چون چه ببرید, چه ببازید به نفع اوست. (امام خامنه ای)

نوع مطلب :
برچسب ها : تهدیدات فضای مجازی، شبکه ها و نرم افزارهای رایگان ضداجتماعی صهیونیستی، استحاله فرهنگی، افسران جنگ نرم، بلندگوی تبلیغاتی دشمن، فضای مجازی، دشمن صهیونیستی،
لینک های مرتبط : گل به خودی در زمین دشمن، انفعال رسانه ای داخلی زمینه ساز تهاجم مجازی خارجی...، جراحی رسانه ملی...آری!،
سه شنبه 19 خرداد 1394 09:42 ب.ظ
سلام علیکم....شیوایی کلامتان دلنشین بود...جزاکم الله خیرا..به امید روزی که اقتدار ملت مسلمان ایران در عرصه جنگ نرم مشتی بر دهان صهیونیسم جهانی باشد...ان شاءالله
دوشنبه 18 خرداد 1394 11:53 ق.ظ
سلام مطلب طیبای شما در سایت پیک هشترود منتشر شد لطفا ما را با همین نام لینک کنید
peykehashtrood.ir
یکشنبه 17 خرداد 1394 12:05 ب.ظ
مدیر محترم وبلاگ
با سلام. ضمن تشکر، مطلب زیبای حضرتعالی برای معرفی و استفاده دیگران، در سایت شبکه وبلاگی استان البرز ( روایت نو ( revayatno.ir ) منتشر شد.
با لینک کردن باشگاه وبلاگ نویسان استان البرز روایت نو در وبلاگ خود ما را یاری نمایید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ...

وَدَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَأَمْتِعَتِکُمْ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُم مَّیْلَةً وَاحِدَةً...

کافران آرزو می ‏کنند که شما از جنگ‏ افزارها و ساز و برگ خود غافل شوید تا ناگهان بر شما یورش برند!

یکی از دستورات موکد قرآن لزوم هوشیاری مسلمانان در برابر دشمن است. طبق کلام پروردگار، دشمن مترّصد غفلت ماست و با طراحی نقشه های فراوان و صرف هزینه های هنگفت، به هر طریق ممکن، در جهت استحاله فرهنگی و تغییر باورها و عقاید ما در تلاش است. درست به همین علت طرح نفوذ و براندازی انقلاب اسلامی ایران پس از ناکامی از توسل به ابزارهای جنگی و فیزیکی در اتاق های فکر صهیونیستی-آمریکایی با "هدف قرار دادن فرهنگ اسلامی ایرانی" و بهره گیری از ابزار مدرن و رسانه ای، خصوصا در فضای مجازی کلید خورد.!

ما بر آن شدیم؛ تا با استعانت از خداوند متعال، و در سالروز ولادت دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، حضرت صاحب الزمان "عج الله تعالی فرجه" و تقارن آن با آزاد سازی خونین شهر، ضمن ادامه مسیر گذشته خود یعنی مطالبه گری در حوزه فضای مجازی، با تشکیل یک جنبش مردمی با عنوان "حامیان روشنگری در فضای مجازی ایران" (حرفما) سستی ها و کاستی های مدیران و دولتمردان در انجام امور محوله و یا خیانت های متاثر از نفوذ در بین دستگاه های دولتی و سازمان های اجرایی را منعکس کرده و با تاکید بر فرامین حضرت امام خامنه ای "مدظله العالی"که مطالبه گری را راهی برای نجات کشور دانستند، در فضای مجازی که "اهمیت را به اندازه ی انقلاب اسلامی " بر شمردند، با مطالبه حداکثری و امر به معروف و نهی از منکر انجام وظیفه کنیم .

ضمن اعلام بیعتی مجدد و مخلصانه با آرمان های شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی و بنیانگذار آن خمینی کبیر "سلام الله علیه" و ولی امر مسلمین امام خامنه ای " ارواحنا له الفداء" اذعان داریم؛ تا قطع دست عناصر بیگانه و مزدوران خود فروخته ی صهیونیستی از فضای مجازی کشورمان، با هدف روشنگری و احیای ارزش های اسلامی-انقلابی در راه مبارزه ای هوشمندانه، فعال و موثر در عرصه ی خطیر مطالبه گری، تا آخرین قطره ی خون ایستاده ایم.

مدیر وبلاگ : سماوات 94
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :